Diskuze krakonošovy stovky

Diskuze není určena jako prostředek pro komunikaci s pořadateli, ale pro individuální domluvu mezi účastníky Krakonošovy stovky (např. odvoz, domluva přeprodeje přihlášky mezi účastníky, sdílení zážitků z Krakonošovy stovky apod.). Diskutující jsou povinni zachovávat ve svých příspěvcích slušnost. Slovní napadání, nadávky a vulgarity nejsou povoleny. Nevhodné příspěvky mohou být smazány.

Nový příspěvek:

Vaše jméno:
E-mail: Nepovinné - pouze pro oznámění odpovědi na Váš příspěvěk
Text příspěvku:
Vložit smajlíka:
Prosíme opište kód:
 

Výpis příspěvků:

libor - 19. 6. 2013 v 20:00

moje první K100: hodnotím 10 z 10, občerstvení, trasa, zázemí, značení > nečekal jsem takto vysokou úroveň!

příští rok jsem zde znovu
a co se týče výše startovného 400Kč mi přijde ok, 800Kč bez přihlášení taky

děkuji všem pořadatelům a dobrovolníkům za výbornou akci
Michal B. - 19. 6. 2013 v 18:38

Nevím proč se tu navážíte do startovného - bylo dané předem, takže proč jste se hlásili, když je tak nehorázně velký?Do kdy se má zaplatit bylo také dané i cena startovného potom.Občerstvení bylo taky předem rozepsáno (kde a co - nikde jsem nečetl o ionťáku nebo müsli a ovoci - K100 má dycky chleba se sádlem - u mě mají dokonce plus, že letos nemazali margarín, na Pomezkách i v Peci dokonce zbylo na mě pivo - a to jsem nebyl mezi prvními), stejně jako pozice kontrolních míst, včetně GPS souřadnic. Že trasa nebyla značená a bloudilo se ? Nevím teda kde ... trasa je každý rok stejná a vyvěšená 365 dní v roce, takže už dnes se dá studovat postup na příští rok. Takže ten, kdo ji chodí už po několikáté zná i ofiko zkratky. Upřímně by mě zajímalo kdo třeba na Žalý šel po žlutý a nestoupal kolmo nahoru ... myslím že nikdo.Pokud si to někdo nějak zkrátil, tak využil právě těch zkratek, které jsou povoleny a jsou řádově v desítkách metrů, takže nikterak nevytrhnou v celkové délce. Někdo zmiňoval, že pár lidí nešlo pře Jar - jediná možnost je pak po modrý a to rozhodně není zkratka, dokonce i na převýšení je horší, takže nevím jestli to je zrovna to pravé na postesknutí. Spousta lidí pak musela Sněžku obcházet po kostkách, zatímco pár rychlých jedinců mohlo po cik-caku ... a to že na vrcholu nikdo neobsluhoval kontrolu je lajdáctví organizátorů, a na druhou stranu i kdyby tam někdo byl, nikdo občanky nekontroloval, zda souhlasí osoba a jméno na kartě. Takže mi přijde, že spíš David Souček brečí nad tím, že ho prostě ty holky v cíli natáhly - mohl jsi běžet s nimi. Holky šly jako tým, takže bych to i čekal, že pokud jedna nemůže nebo tak něco, a druhá ano, tak to táhne a pak se třeba vystřídají. To zakázané taky nebylo. Sám jsem je viděl na Jilemnický, když jedná stála frontu a druhá se občerstvila. Já osobně v tom nevidím žádný problém - a pokud to problém je, tak by ho měl pořadatel řešit tím, že tam někoho posadí, kdo bude štípat a odškrtávat a ještě kontrolovat občanku, aby nikdo nepodváděl. Viděl jsem také třeba to že v místech jako Harrachov,Lužická b., Pomezky a Pec a dokonce i Lánov pár lidí mělo v autech servis - jinak se jde když si nesu věci cca na 30 km a jinak s věcmi na celých 100 km - i to by se dalo brát jao podfuk, takže když někdo nedojde cca 200 m z trasy tak mi to přijde spíš k smíchu to tady řešit ... A to, že někdo pořadatelům děkuje je myslím taky dobře, děkuje evidentně proto, že se mu akce líbila, stejně jako mě. Za rok zase ... Smajlík
Zdeněk Crha - 19. 6. 2013 v 15:26

Já musím pořadatelům moc poděkovat. Organizace absolutně perfektní, občerstvení taky, čipy podle mě super nápad, člověk aspoň vidí jak na tom je. Pokud někdo chce absolvovat akci jako pochod, nikdo mu v tom přece nebrání. Stěžovat si na značení, značí jediné, nepochopení smyslu takovýchto podniků. Bloudění k nim patří. Pokud nebloudím, mám ze sebe radost, pokud bloudím nadávám sám sobě a nebudu si stěžovat, že není trasa ověnčená svítícími lampióny. Za 400 kč je mi odměna zážitek, který má hodnotu mnohonásobně vyšší. Takže pořadatelům ještě jednou velké dík. Jsem moc rád, že jsou stále lidi, kteří se zápalem organizují podobné akce.
Tomáš Vondráček (X-TRAIL ORLOVÁ) - 19. 6. 2013 v 14:48

Děkuji celému organizačnímu týmu za ochotu a vstřícnost jak na občerstvovačkách, tak i v cíli po celou dobu závodu. K100 je perfektně zvládnutý závod a Krakonoš nám zařídil ideální počasí.
K100 je nádherná trasa, velký kus se dal běžet. Naštěstí jsme nikde nekufrovali. Odběhli jsme to s Danem bez tyček, byla to pro nás dobrá zkušenost. Prvních 40km mě sice trápilo břicho, ale až to přešlo, zbytek trasy už jsem si užíval a odnesl si krásné vzpomínky na: chleba se sádlem na občerstvovačce(na závodě jsem to ještě nejedl, sedlo mi to:-)), hvězdy, přeskakování kamenů, svítání, běh přes dřevěné lávky, vynikající polské sušenky, východ slunce, chleba s medem, seběh do Pece p. Sněžkou, cíl, lenošení mezi sedmikráskami a pojídáním chleba s pomazánkami. Krásný sportovně-degustační závod :-).

Děkuji moc,
Tomáš Vondráček za team X-TRAIL ORLOVÁ
LUBOŠ - 19. 6. 2013 v 12:37

Že je drahé startovné? Proč jste ho teda platili? Když se mi něco zdá drahé, tak to prostě nekoupím a jdu jinam... Že se Vám nezdálo občerstvení? A kde pořadatelé slibovali ionťák, ovoce nebo mysli? Na toto téma jsem našel pouze jeden příspěvek v diskuzi a co tam pořadatel napsal to platilo, alespoň v době mého průchodu. A špatné značení trasy? To už vůbec nemůžete myslet vážně! Jde se po turistických značkách a kousek po cyklostezce, žádné extra značení tuším nikdo nesliboval a na některých místech ještě navíc bylo! Neberte to nijak špatně, ale myslím že tahle akce je svoji podstatou zaměřena trochu jinak než jak ji hodnotíte a doufám, že si ten ráz tak nějak uchová. Prostor na zlepšení čehokoliv je vždycky, ale tady podle mě kritika není na místě. No a to, že někdo podvádí je jeho problém, podvádí jen sám sebe, takže to neřešme. Přeji hezký denSmajlík.
Martin B. - 19. 6. 2013 v 13:21

Souhlasím startovné bych vůbec neřešil.
Na trase bylo 8 luxusních občerstvovatelek v cíli guláš za 20. Zázemí sprchy a to všechno okolo. V Harrachově bylo v ceně startovného dokonce i točené pivo a na Lužické polévka. Někdo tady zmiňoval 5BV. Tam za stejné peníze není jediná občestovačka.

Chodím a běhám K100 už mnoho let. Musím říci že za poslední roky prošla Krakonoška velkým vývojem. Obrovský narůst účastníků pořadatelé zvládají na jedničku. Z mé strany nemám co vytknout. Čekám co za milá překvapení připraví pořadatelé příští rok.  

To že nějaká ženská vynechala Sněžku je smutné, uhlídat to asi nejde.
Mě by bylo trapně. Třeba si to tady přečte.

ps: Polská zelená je nejlepší úsek trasy. Smajlík
PetrČ - 19. 6. 2013 v 13:51

Souhlas, oproti 5BV je to v relaci, úplně ustřelené startovné mají krom Horské výzvy i např. na Hostýnské osmě. Oproti těmto podnikům je 100 km v Krkonoších úplně někde jinde. Třeba to někomu přijde vysoké - a uznávám, že je to docela dost peněz a jak jsem říkal, je to taková horní hranice - ale za ten zážitek to jednoznačně stojí + podporujeme pořadatele v jejich úsilí a motivujeme k co nejlepší organizaci i pro další ročníky.
David Souček - 18. 6. 2013 v 20:23

Moc nechápu tu samou chválu na pořadatele,kterou tu pročítám...Startovné oproti loňsku vzrostlo o 100%,ale nikde to nebylo vidět.Tričko jste si opět museli přikoupit,některé chleby byly namazány neviditelně,v takovém horku nedostatek vody,o absenci jonťáku,ovoce nebo músli ani nemluvě.V Harrachově jsme si pár posledních krajíčků chleba museli namazat marmeládou samiSmajlík.O špatném značení trasy už tady byla řeč.Jediné co se tedy od loňska zlepšilo,je zalaminátované startovní číslo s čipem..Teď k závodníkům,ať si každej sáhne do svědomí,přede mnou došla vítězoslavně s rukama nad hlavou do cíle matka s dcerou,viděl jsem jasně v závodě,že tyto dámy nešly přes Bialy Jar,navíc dcera zůstala sedět u odbočky k Jelence,na Sněžku vůbec nešla,takové věci by organizátoři měli hlídat,je to přece Závod.Závěr-Krkonoše jsou nádherné hory,většina trasy vede krásnou přírodou s okouzlujícím výhledem,vždycky se sem budu velmi rád vracet,ale tohoto závodu už se nezúčastním,je toho velmi co zlepšovat.
Pavel - 18. 6. 2013 v 22:16

No já to vidím jinak, 5xčaj,2xvoda,1xgulášovka,sušenky,4xchleba - podívej se na jídelák třeba špindlerovky, připočítej startovní číslo a čip. 8 kontrol krát 2 lidi plus lidi na startu a organizace. Co se týče závodníků, napsal si to přesně, "ať si každý sáhne do svědomí sám", tak proč to řešíš v diskuzi, proč chceš aby to někdo hlídal? Já s tím, že přede mnou dojdou dvě ženský, včetně toho, že si jedna odfrkne, nemám problém, spíš smekám. Ale já jsem pochodník, ne závodník. Doporučuji něco podobného zorganizovat a za 4 kila zajistit vše, co požaduješ.
Víťa - 19. 6. 2013 v 8:16

bylo to OK, třeba zelená ze Špindlerovy Boudy do Polska byla super! (ještě můžete pro příští rok rozdělit účastníky na podkategorie chodce a ty co běželi,klusali atd.)
New - 19. 6. 2013 v 10:35

Musím přiznat, že se mi startovný 400 Kč taky zdá přehnaný, 60 km bylo za 100 Kč. I když beru argumenty dalších, ohledně počtu kontrol apod, ke 400 Kč se nedopracuju... Co je ale fakt mimo mísu, je startovný 800 Kč. Najednu stranu beru, že organizátoři potřebují mít alespoň týden předem přehled, kolik mají čekat lídí, aby během víkendu nevykoupili veškerý chleba až po Novou Paku, nebo aby neměli moc velký zbytky, přesto můj názor je, startovné 800 Kč, fakt není startovné, ale mastná pokuta Smajlík.
Osobně si prostě myslím, že když už bylo to startovný takhle nadsazený (píšu o těch 400 Kč), že alespoň to triko v tom být mělo ...
Jinak díky za organizaci závodu ... Smajlík
PetrČ - 19. 6. 2013 v 10:52

Výše startovného je asi to jediné, co se tak úplně nepovedlo. Já si myslím, že je to tak na horní hraně akceptovatelnosti. Ale zase jsou i vyšší, 5BV je 500Kč/hlava a občerstvení si musíš zajistit sám. B7 letos 700Kč, tam je v ceně i to triko a občerstvení bohatší, tudíž srovnatelné. Horská výzva to má podle mě neadekvátně vysoké vzhledem k délce trati. Mě osobně těch 400 Kč neurazilo, možná je to dáno tím, že jsem v Krkonoších 24 let nebyl a chtěl jsem si K100 zkusit už řadu let, navíc se mi to ztratilo i v nákladné cestě. A občerstvení na kontrolách mi plně dostačovalo (pohyboval jsem se celý závod kolem 200.místa). Možná spíš stojí za úvahu, zda z toho fakt dělat závod nebo se vrátit k pochodnické tradici, kde se čas bere jen informativně a každý si ho může změřit a zaknihovat sám. Těžko mohu posoudit ambice pořadatelů. A co se týče dodržení trasy, je to jak říkáš jen o svědomí. Já bych si třeba nemohl vzít diplom a chvástat se ujitím trasy, kdybych věděl, že jsem něco odrbal, někam nešel. Tohle však vyšším počtem kontrol úplně dost dobře nepokryješ. Jako vzor lze uvést Špacír, kde je 100 km bez jediné kontroly, věří se svědomí a fair play pochodníků. Přitom se dá posledních 30 km dobře dojet i vlakem. Zároveň je mi úplně fuk, zda si to někdo zkracoval, šlo mi o vlastní dojití do cíle bez ohledu na pořadí a neřešil jsem, kdo mě předbíhá. A co se značení týče, vzhledem k tomu, že jsem tam byl poprvé a ani jednou nesešel z trasy, nemám připomínek. Trasa byla dobře značena v mapě a že jde někdo po žlutých šipkách je čistě jeho problém. Z mé strany z organizace velká spokojenost, prostor ke zlepšení má vždy každý, včetně nás závodníků / pochodníků.
já_2 - 25. 6. 2013 v 21:50

Startovné je ok, pochod bezvadný, jsem navýsost spokojen.Jen poznámka k těm dvoum ženám.Je to Iva Hejkrlíková a Věra Hejkrlíková.Párkrát jsme je předšli. Působily mentálně nevyrovnaně, v cíli se fotily i s diplomy a holt je těší i to, když to dojdou i s podvodem což mi hlava nebere. Inu každý svého štěstí strůjce.
Věra - 18. 6. 2013 v 19:17

Velký dík všem, kteří se podíleli na předání karty 199 majitelce
Tomáš - 18. 6. 2013 v 16:33

Kdy budou fotky?Smajlík
Salome - 18. 6. 2013 v 11:38

Také se musím přidat k pochvalám a vyjádřit obdiv pořadatelům za velmi příjemné prostředí, přátelský přístup, efektivitu a dostatek občerstvení na kontrolách.
Petr - 17. 6. 2013 v 13:32

Rozhodně zaslouží pořadatelé velkou pochvalu za bezchybnou organizaci. Nezaznamenal jsem nic, co by skřípalo, k tomu příjemné vystupování od všech - od registrace, přes kontroly až po obětavé "hlídače tělocvičny". Podnik tohoto typu nedělá trať ani počasí, ale hlavně zázemí a organizace a toto K100 splnila na jedničku. Díky a někdy v budoucnu zase na viděnou:-)  

TOPlist