Diskuze krakonošovy stovky

Nový příspěvek:

Vaše jméno:
E-mail: Nepovinné - pouze pro oznámění odpovědi na Váš příspěvěk
Text příspěvku:
Vložit smajlíka:
Prosíme opište kód:
 

Výpis příspěvků:

Martin - 17. 6. 2019 v 16:00

Ahoj priatelia,

áno, súhlasím s názormi o doslovnej nevybavenosti občerstvovacích staníc. Absencia vody ma naštasie zasiahla len v Harrachove, potom bolo vody vždy všade dosť. Nevyčítam nikomu že som sa z presladeného nápoja a nugátových sušeniek na Orle skoro pos***, nechcem nikoho ani obhajovať a ani odsudzovať, … ale každá minca má dve strany  .. nemôže tá jednoduchosť v organizácii mať niečo spoločné s tým že K100 neni závod ale diaľkový pochod a my bežci sme zvyknutý na iný štandard pri závodoch ? 11km závod „Svárovská 11“ má lepšie vybavenú občerstvovačku v ciely než K100  … takže buď úplne zlyhala organizácia, alebo to proste na diaľkových pochodoch tak je (??) Neviem ..
Z príspevkov ma ešte zaujal jeden krásny komentár, citujem:  „Taky mě dost zklamal cíl. Myslím si že po 102 kilometrech si borci zaslouží víc než jen doběhnout skoro na tajňáka někam do dvora jen tak bez povšimnutí.“ Nie, určite som nečakal že môj príchod do cieľa budú sprevádzať ovácie,ale … po dobehu som stál v tom dvore .. ani som nevedel kam sa mám prihlásiť že som dobehol .. bolo to trošku smutné…  I napriek tomu ma voda s príchuťou plastu z barelov, prekyselený čaj a suché pečivo neodradia od K100 2020. A to  len preto, lebo som na trati stretol kopec super bežcov/chodcov !
Martin - 17. 6. 2019 v 16:09

To přece úplně jedno, jestli je to pochod / běh, závod /nezávod.
Startovné je 800 Kč a za to člověk už něco očekává.
Chodím pravidelně na dálkové pochody i běhy a takovou katastrofu jako letos Krakonošova stovka už jsem dlouho nezažil.
Obrovský úpadek zázemí a vybavenosti kontrol a občerstvení z roku na rok.
S tím cílem trochu nechápu. Co by jsi chtěl aby tam stál starosta Vrchlabí v pozoru?
Máš tam jídlo, sprchu a je si tam kam sednout do stínu.
Martin - 17. 6. 2019 v 14:12

Dobry den,

musim rict, ze organizace hlavne tedy obcerstveni nejhorsi ze vsech zavodu co jsem za 10let absolvoval (ruzne behy v CR a v Evrope). Nikde skoro zadne piti...stacila by aspon voda. Ovoce take chybelo.
Organizator by se mel opravdu zamyslet.😉

Jen potvrzuji co je jiz napsano nize od ostatnich zavodnikuSmajlík
Jana - 17. 6. 2019 v 12:57

Dobrý den,

Konkrétně K55 jsem šla letos podruhé, a musím říci, že bych nevěřila, jaký propad v organizaci může mezi dvěma ročníky nastat.

Plusem bych uvedla, že trasa v Polsku byla na pohled opravdu líbivá, i když dost náročná.
Další plus je tričko, které na rozdíl od loňska bylo skutečně něco jako funkční.

Na druhou stranu: Jestli daní za lepší tričko je to, že závodníci nemají k dispozici na trati vodu, a k té neexistující vodě dostanou suchý rohlík, tak tomu úplně nerozumím. Obzvláště v případě extrémního horka, které ten den panovalo. Něco takového by se mohlo možná ještě stát při prvním ročníku, ale takto?Smajlík

Doufám, že do příštího roku pojmete kritiku konstruktivně a situace s organizací a občerstvením se výrazně za tu cenu zlepší. Smajlík

Hezký den.

Petra Rubášová - 17. 6. 2019 v 12:26

Šla jsem K100 potřetí.S tím, že organizátor  ani  v 21. století  nebere v potaz to,že  někteří z nás mají dietní omezení, a že chleba, rohlík ani sušenky či polévku  s lepkem ( nic jiného nebylo, tedy kromě sádla se škvarky a polévky ),  někteří závodníci nemohou ,  jsem smířená- je to  tak i na jiných akcích - čest výjimkám, kde dovolí nechat si odvézt  pořadatelem vlastní balíček na občerstvovačku) a jídlo si nosím  s sebou. Jen díky tomu, že jsem startovala v první vlně, se na mě dostala ještě voda- poslední zbytky na  OS2,  v Harrachově jsem si čepovala vodu  z místního pramene ( OK, je to na moji zodpovědnost a byla tam pověšená cedule " načepujte si vodu " nebo tak podobně), ale  šokovalo mě, když na občerstvovačce o pár km dál voda nebyla-obsluha pro ni jela právě k tomu prameni do Harrachova - něco jiného je  nalít si sám vodu tam, kde není  označena, že je pitná, ale jako organizátoři  jak si troufnete  dát 500 osobám vodu,  ke které  s velkou pravděpodobností není aktuální  rozbor vody, bylo třeba tolik ušetřit, že  nelze koupit balenou vodu a tu rozlévat?
Akceptuji vodu z barelu, pokud je načepována z  prověřeného zdroje ( vodovodní řad),ale  toto? Jak  dlouho před akcí jste jako pořadatelé nechali udělat rozbor té vody, kterou jste nám nabízeli jako pitnou?
Na mě tedy na této občerstvovačce žádná voda nevyšla,  slečna nám místo vody nabídla  chléb se škvarkovou pomazánkou, což v  noci, kdy teploty dosahovaly tropických, bylo  opravdu k pláči. Naštěstí jsem měla  ještě  trochu  vody v softflaskách, mohla jsem si tedy koupit po dalších asi 8 km úplně teplého lahváče na polské straně za  40 Kč- naštěstí brali koruny.

Tričko, které jsme si museli zakoupit- teda bylo v ceně startovného- jsem myslela, že je v té taštičce, co jsem dostala při registraci- když jsem ji na hotelu v sobotu večer vybalila,  byly tam jen promo materiály.
Jinak  obvykle  na jiných  stovkách na občerstvovačkách bývá ovoce, oříšky, čokoláda, cola, sůl, zelenina, doporučuji se  informovat a alespoň trošku přizpůsobit.
 
kuba - 17. 6. 2019 v 12:43

Já myslím, že organizátoři vědí, že na jiných akcích bývají občerstvovačky bohatší. Jen prostě nechtějí měnit tradici. A upřímně, když se každý rok najde 500 lidí, kteří si za tento "servis" dobrovolně zaplatí 800 Kč, proč by se měli nějak extra snažit? To samé platí pro internetové stránky závodu a jejich informační hodnotu. Moje rada tedy zní - hlaste se na ty závody, kde si organizátoři Vaši účast zaslouží. Takových závodů je spousta, pořádají je nadšenci a s polovičním startovným máte servis, o kterém si na K100 můžete nechat jen zdát. V případě K100 mi přijde, že organizátorský tým nefunguje, ale nevidím do toho.
Pavel Pospíšil, Teplice - 17. 6. 2019 v 11:47

Ahoj také rád okomentuji letošní závod.
Neabsolvoval jsem tento závod poprvé a na ledacos jsem připravený.
Trať náročná ,ale odměnou je krása Krkonoš.
Co ale opravdu nechápu je organizace.
Abych za tyto peníze nedostal na třech kontrolách ani kapku vody a koukal na to jak se rozlívá voda z ušmudlaných kanistru a PET lahví natočená z bůh ví jakého zdroje.A slova že zrovna došla a že si máme počkat?
Počkat na závodech?
Byl to vtip a nebo výsměch všem,kteří víc jak z poloviny účastníků jsou pouze hobíci, kteří to prostě mají rádi.
Ten kdo to organizuje může být opravdu rád,že mu nikdo na následek nedostatku vody někde nezůstal.
A to že si každý potom poradil a napájel se z různých potůčků je věc jasná.
Mám tento závod rád a myslím že ho ještě budu absolvovat,ale ten kdo požaduje takovéto startovné by se měl veřejně omluvit.
Nejsem z těch kdo se moc zapojuje do diskuze na nějakém fóru.
Omlouvám se ,ale tohle jsem okomentovat musel.
Těším se na příště Pavel
Mocgsl - 17. 6. 2019 v 11:25

Ahoj všem.

Vždy jsem se tady organizátorů zastávat a nevadilo mě občerstvení v duchu dálkových pochodů.

Ale letos to byla o pravdu velká bída.
Pořadatel vůbec nepočítal s extrémní předpovědí počasí.

Tradicí Krakonošky byli také i v noci otevřené domluvené hospody a chaty. Letos nic... Proč?

Bohužel obrovský propad v organizaci.

Vše zachráňuji jen krásné hory, a někteří milí doprovolnici, jenž za celkové selhání bohužel nemohou ale odnášeli to.

Budu hodně přemýšlet zda se příští rok účastnit.
Mates - 17. 6. 2019 v 10:12

K100 jsem absolvoval poprvé a myslím že i naposledy. Z ultrazávodu v ČR jsem zde zaplatil nejdražší startovné a musím říct, že servis byl jednoznačně nejhorší. Kromě sušenek v Orle a polévky v Lužické boudě nebylo k jídlu nic krom nejlevnějšího chleba se sádlem, výjimečně s marmeládou. Suchý rohlík (jinak určitě dobrý) na Luční boudě to jen korunoval. Co se týká pití, tak je sice pěkné, že voda se nějaká našla (byť na Mísečkách krátce po mém průběhu došla), ale že by někdo např. pomáhal s naléváním do lahví (vaků) jak je člověk zvyklý na jiných závodech, to vůbec. I díky tomu se pak stály zejména u občerstvovaček fronty. A pán s rukama v kapse na občerstvovačce pod Dívčí strání to jen korunoval. To ani nemluvím o dalších vymoženostech, které většinou ultraběžci ocení jako kola, sůl, tablety, ovoce apod.
Na druhou stranu trať to byla s výjimkou šíleného průběhu Harrachovem, nezáživného seběhu do Karpacze a seběhu od Památníku obětem hor do Strážného pěkná...
Celkově byla organizace na úrovni pochodu, u kterých však startovné (vstupné) činí zpravidla pár desítek Kč a nikoliv 800 Kč.
David Kuneš - 17. 6. 2019 v 9:49

Odkaz na video ze stovky:
https://youtu.be/0v2EryZ3Wck
Vašek Pokorný - 17. 6. 2019 v 9:17

Děkuji organizátorům za to, že to pořádají. Bylo to bezvadný.
Jarda - 17. 6. 2019 v 9:05

Díky pořadatelům za krásný den na horách. šel jsem K55, trasa byla hezká. Pochválit nelze občerstvovačky. Ve špindlu jen chleba se sádlem. Voda ani pivo nebylo, na Luční, voda a suchý rohlík. Voda v potocích naštěstí byla. Jinak to mohl být pro dost lidí o život. Za mě bych oželel třičko na úkor lépe zasobených občestvovaček. Banán, kolaček, meloun atd by přišli k chuti. Za rok opět na značkách

TOPlist