Trasy Krakonošovy stovky

Krakonošova jízda na 130 km - trasa KJ 130:

Poslední aktualizace: 5. 1. 2018

Start: 15. 6. 2019 v 7.00, DDM "Pelíšek" Vrchlabí
Startovné: 170 Kč (v ceně  guláš a nápoj)
Časový limit: 12 hodin
Přihlášky: Na místě před startem
Různé: Trasa vede převážně po cyklotrasách se zpevněným povrchem, ale také po turistických trasách, kde je třeba brát ohled na zvýšený výskyt pěších turistů.
Organizátoři doporučují cyklistické přilby.
Trasa: Trasa vede z Vrchlabí přes Valteřice a Poniklou po pěkné pojizerské silnici do Harrachova až na  státní hranici. Jediná kontrola je u benzinové čerpací stanice v Harrachově, kde bude každému  účastníkovi  orazítkována mapka.
Dále jedeme přes  středisko běžeckého lyžování  Jakuszyce,  Sklářskou Porebu  - největší letovisko západní části  polských Krkonoš. Tím se dostaneme na odvrácenou stranu Krkonoš. Můžeme nahlédnout  do Sněžných jam a pozorovat celý hraniční hřeben, po kterém  vede turistická Cesta přátelství.  Jedeme  pod zříceninou  středověkého hradu Chvojník, sypanou hrází nádrže na pitnou vodu pro Jelení Horu (rozloha  175 ha s průměrnou  hloubkou  8m) . Umělé rybníčky s chovem ryb nás zvou na posezení  k ochutnávání výborných rybích specialit! Sněžka vypadá  úplně jinak, než jsme zvyklí z naší strany. Za starým hornickým městem Kowary začne táhlé stoupání až na Pomezní Boudy, přes které se vracíme domů.  Následuje příjemný  sjezd Malou Úpou a Maršovem do Svobody nad Úpou.
Poslední stoupání  nás čeká po  nové silnici do Jánských Lázní – jedněch z nejstarších v Čechách  - až na Hoffmanovy boudy. Sjezd přes Černý Důl do Čisté je už jenom cyklistická brnkačka. Následuje  Lánov a dobrý guláš s pivem ve Vrchlabí.
Celý výlet spojený s pěkným zážitkem měří  pouhých 132 km, což jistě stojí za projetí.

Mapa trasy - kliknutím zvětšíte do nového okna

Zvětšit mapu

Zpět na přehled tras
TOPlist