Neuigkeiten

• Termín Krakonošovy stovky 2023

Termín a trasu Krakonošovy stovky pro rok 2023 řešíme od začátku roku s KRNAPem. Rádi bychom se vrátili k tradičnímu červnovému termínu a sice 16. - 17. 2023. To by však znamenalo se  vyhnout chráněným územím, která jsou v té době uzavřená. Z tohoto důvodu pracujeme předběžně s variantou úpravy vedení trasy v  druhé části pochodu (směrem na Rýchory). V případě neschválení této varianty se bude konat Krakonošova stovka v zářijovém termínu 22. - 23. 9. 2023. Průběh trati předpokládáme stejný jako v loňském roce.

O dalším vývoji Vás budeme informovat a těšíme se na vaší účast.

Pořadatelé K100

 
Dodane dnia: 3. 2. 2023 v 11:20

• Spuštění přihlašování pro rok 2022

Vážení účastníci,
vzhledem ke stále probíhajícím  jednáním  s KRNAPem ohledně schvalování trasy K100 posouváme o měsíc termín spuštění přihlášek pro rok 2022. Přihlášování bude možné od 1. 5. 2022 od 15:00.

Zároveň se vzrůstajícími vstupy, rozšířenému počtu kontrolních stanovišť  a celkovému zdražování jsme nuceni upravit ceny za jednotlivé trasy takto:
 • K 100 -   1200 Kč,
 • K  55  - 800Kč,
 • B 25 -  250 Kč.
Děkujeme za pochopení a věříme, že nám zachováte přízeň.
Štáb organizátorů K100
 
Dodane dnia: 31. 3. 2022 v 21:54

• Termín Krakonošovy stovky 2022

Termín 56. ročníku Krakonošovy stovky bude 23. 9. - 24. 9. 2022. Termín byl zvolen s ohledem na pořadatele  dálkových pochodů na  Slovensku a  kolizi termínů  firmy zajišťující  časomíru.Trasu předpokládáme  obdobnou (vedoucí po  území ČR). Jednáme o možnosti prodloužení o  úsek Labská bouda  - Špindlerův Mlýn - Medvědí  bouda - Petrovka  atd.

Vše závisí na souhlasném stanovisku  KRNAPu. Omlouváme se za případné vzniklé komplikace s termínem a  věříme, že nám zachováte  i nadále přízeň.

Server s přihláškami plánujeme spustit 1. 4. 2022.

Štáb pořadatelů Krakonošovy stovky
 
Dodane dnia: 22. 1. 2022 v 17:26

• Změna tras K 100 a K 55

Vážení účastníci,
vzhledem k požadavkům z polské strany (poplatky za každého  účastníka při cestě Polským územím KNP a odklon trasy jinam z důvodu opravy čističky a dalším, pro nás tím vzniklým organizačním problémům), se upravuje trasa vedoucí přes území Polska. Kontrola Domek Myśliwski se tak přesouvá na Luční boudu a v souvislosti s tím se upravuje příslušný úsek trasy.

Průběh jednotlivých tras byl zaktualizován včetně výškových profilů a souborů GPX. Aktualizované informace naleznete na stránkách jednotlivých tras.

Pořadatelé Krakonošovy stovky

 
Dodane dnia: 17. 9. 2021 v 16:52

• K100 jako kvalifikace pro Ultra-Trail du Mont-Blanc (UTMB)

Letošní trasa K100 byla certifikována a uvedena v oficiálním kalendáři International Trail Running Association (ITRA). Úspěšní účastníci K100 (2021) se mohou kvalifikovat na Ultra-Trail du Mont-Blanc ® (4 kvalifikační/ITRA body)
------------------

K100 as qualifying event for Ultra-Trail du Mont-Blanc (UTMB)  
Current K100 trail has been ranked and listed in official calendar of International Trail Running Association  (ITRA). Successful participants of K100 (2021) can qualify for Ultra-Trail du Mont-Blanc ® (4 qualifying/ITRA points)

 
Dodane dnia: 7. 9. 2021 v 18:47

• Informace o ubytování

UPOZORNĚNÍ: V případě, že nám nebude umožněno ubytování v tělocvičně ZŠ nám. Míru (asi 200 m od DDM), bude ubytování zajištěno na detašovaném pracovišti v tělocvičně DDM Pelíšek (Vrchlabí, ulice Komenského 616)  - vzdáleném cca 1,5 km od DDM Pelíšek v Husově ulici - kde je cíl K100. K dispozici bude auto s řidičem k převozu ubytovaných a to i v nočních hodinách. V blízkosti tohoto detašovaného pracoviště se nachází autobusové i vlakové nádraží a prodejna Penny.


Pořadatelé Krakonošovy stovky

 
Dodane dnia: 3. 9. 2021 v 15:46

• Upřesnění startu trasy K100 a certifikace ITRA

Vážení účastníci,
upozorňujeme na změnu startu na trasu K 100 - upravenou s ohledem na dřívejší stmívání v září. Start proběhne ve vlnách v čase 19:00 - 20:00.

Na zařazení trasy K 100 do kalendáře ITRA se zatím ještě pracuje. V dohledné době očekáváme dořešení - budeme Vás informovat.

Pořadatelé Krakonošovy stovky
 
Dodane dnia: 18. 8. 2021 v 20:02

• Změna termínu Krakonošovy stovky

Vážení zájemci o účast na Krakonošově stovce,
s ohledem na to, že v současné době není  jisté, zda vládní omezení umožní během června pořádat hromadné akce s větším počtem účastníků a také z důvodu ochrany přírody, rozhodli jsme se přeložit termín Krakonošovy stovky na 24. - 25. 9. 2021.

S ohledem na nejisté podmínky v červnu není možné akci organizačně ani materiálně včas zajistit. Dále správa KRNAPu trvá na omezení počtu účastníků v červnovém termínu z důvodu vyvádění mláďat zvířat a živočichů. KRNAPem navržený podzimní termín by neměl do budoucna redukovat počty účastníků a má umožnit trasu vést přes Sněžku.

Věříme, že tato změna nám umožní akci lépe zajistit a budeme se na Vás tešit na startu v podzimním termínu.
Pořadatelé Krakonošovy stovky

-------
Krakonošova stovka term rescheduled
Dear participants,
according to government restrictions during covid-19 pandemic, we decided to reschedule the event term to 24th - 25th september 2021. As the situation is uncertain, we cannot arrange the Krakonošova stovka event in June. Second reason is nature conservation. We believe, that this change guarantee to us, that Krakonošova stovka event can offer trails without participants limits and with trails trough Sněžka mountain.
Krakonošova stovka organizers

 
Dodane dnia: 1. 4. 2021 v 14:05

• Krakonošova 100 2021

55. Krakonošova 100  se bude  konat  11.-12. června 2021 .

Přihlašování bude spuštěno přes server  společnosti SPORTCHALLENGE dne 1.4.2021.
Trasu  plánujeme  zachovat  letošní , kterou jsme  nemohli z důvodu koronavirových opatření  využít a věříme , že  nám i přesto zůstanete věrni .

 
Dodane dnia: 7. 9. 2020 v 11:27

• Vrácení startovného

Vážení účastníci,
všem online přihlášeným na akci Krakonošova stovka byla rozeslána zpráva na adresy uvedené v registraci s možnostmi kompenzace uhrazeného startovného za zrušené trasy Krakonošovy stovky. Naprostá většina případů je vyřešena, ale u některých registrací nebylo možné platbu vrátit. Tyto případy rádi dořešíme. Vvšechny, kterých se to týká, prosím o zaslání žádost o vrácení startovného na e-mail s následujícími udaji:
 • jméno a příjmení,
 • datum úhrady startovného,
 • informace, které nám pomohou s identifikací provedené platby (číslo účtu, banka, platební kanál ze kterého bylo startovné uhrazeno)
 • informace o bankovním spojení, kam má být startovné vráceno (číslo účtu a banka nebo IBAN)
Prosíme Vás, abyste nám v žádném případě neposílali čísla platebních karet!

Děkujeme, nedořešené případy se budeme snažit vyřešit v nejkratším možném čase.

------------------

Dear participants,
to all online registered participants for the Krakonošova stovka event, a message  with the possibility of compensating the paid entry fee for the canceled trails were sent. The vast majority of cases are resolved, but for some registrations it was not possible to return the entry fee. If you don't received your payment yet, please send a request for a refund of the entry fee to the with the following informations:
 • name and surname,
 • date of payment of the entry fee,
 • information that will help us with the identification of the payment (account number, bank, payment channel from which the entry fee was paid)
 • bank connection to which the entry fee is to be returned (account number and bank or IBAN)
Please do not send us credit card numbers under any circumstances!

Thank you, we will try to resolve unresolved cases in the shortest possible time.

 
Dodane dnia: 8. 6. 2020 v 18:22

TOPlist