Talk about Krakonošova stovka

Diskuze není určena jako prostředek pro komunikaci s pořadateli, ale pro individuální domluvu mezi účastníky Krakonošovy stovky (např. odvoz, domluva přeprodeje přihlášky mezi účastníky, sdílení zážitků z Krakonošovy stovky apod.). Diskutující jsou povinni zachovávat ve svých příspěvcích slušnost. Slovní napadání, nadávky a vulgarity nejsou povoleny. Nevhodné příspěvky mohou být smazány.

Add new comment:

Your name:
E-mail: not required - for notification of responses to your post
Text:
Insert smiley:
Type code:
 

Comments:

RobertL - 20th February 2013 at 10.16 AM

Po ostatne roky K100 bola aj kvalifikacnym zavodom pre UTMB. Prekvapivo aktualne v zozname kvalifikacnych zavodov pre UTMB 2014 nie je ani jediny dialkovy pochod organizovany v CR. Pretoze je to tiez jeden z dovodov, preco som sa podujatia chcel zucastnit, rad by som vedel ci ide o docasny stav, alebo organizatori ceskych dialkovych pochodov tento rok ignoruju spolupracu s org. UTMB? Vela zdaru
Olaf - 20th February 2013 at 4.40 PM

Ahoj.
Většina akcí o kvalifikaci požádáno. Letos si se schválením ale dávají na sekretariát UTMB dává na čas. Tak uvidíme.
Radim (liny-bezec.webnode.cz) - 15th February 2013 at 12.02 PM

Chtěl bych apelovat na organizátory, aby vyřešili problém se seběhem do Dolního Lánova. Kdo tam byl, dám mi snad za pravdu, že modrou značku tam značil nejspíš opilý nebo (v lepším případě) v mlze bloudící značkař. Na několika desítkách metrů, v přehledné a dobře prostupné části lesa, tam udělá snad 10 prudkých obratů.....Smajlík
To by samo o sobě jistě nevadilo, ale někteří to tam samozřejně napálí přímo (protože to je nakonec správný směr) a tím se ostatní poctivě se motající dostávají do zbytečné nevýhody. Nejde o to, přeznačit trasu KČT, i když se divím, že to ještě nikoho z KČT nenapadlo, jen na tom úseku vyznačit pro účely závodu rovně jsoucí trasu (jde odhadem o cca 150 metrů, motáním cca půlkilometru). Děkuju za zvážení tohoto návrhu.Smajlík
Jirka - 16th February 2013 at 5.22 PM

Radime, já na tom místě byl a za pravdu ti nedávám.
Ke tvé vsuvce, proč ještě nikoho z KČT nenapadlo trasu přeznačit – to by se mělo dít proč ? KČT snad nevytyčuje své turistické trasy tak, aby byly co nejkratší. Nehledě k tomu, že musí určitě respektovat i určitá přírodní specifika. To samé platí zcela jistě i pro organizátory K100. Onen, dle tebe, „správný směr“ by se jistě dal aplikovat na více úseků pochodu (jak ty píšeš závodu), ale nemyslím, že by to bylo dobře.
Myslím, že je v pořádku respektovat trasu tak, jak je a případné „zkracovatele“ trasy ponechat jejich osudu a svědomí…

Radim (liny-bezec.webnode.cz) - 18th February 2013 at 9.15 AM

OK, Jirko, beru, co píšeš. Pořád jsou tu ale argumenty na zvážení: K100 je  mimo jiné kvalifikační závod pro prestižní UTMB. Já sice nechci, aby na každý odbočce strašili pořadatelé a startovný pak činilo třeba patnáct stovek, na druhou stranu regulérnost a stejný podmínky se možná nevyžadovaly v dobách čistě dálkového pochodu, v režimu ultramarathonu je však dobrým zvykem, když organizátor MINIMÁLNĚ deklaruje, že zkratky jsou nepřípustné nebo když dokonce vyhlásí nějaké sankce za nedodržování.
Ke KČT - nic proti tvému gustu, ani já nehoruji za zkracování (rychlejší cesta = lepší cesta), podobné je to u boudy Mír, na té krásné planině, tam si to lidi krátí, když si chtějí kazit karmu Smajlík, pohoda, neřeším. Ale u mnou uvedeného místa je to jako na nějakým přiblblým dětským dopravním hřišti Smajlík, doleva doleva doprava rovně doleva doleva doprava doprava.... nahoru dolů jako jo-jo...
Ve vší úctě tedy, zajímá mě zejména stanovisko DMM Pelíšek a organizačního týmu.
Olaf - 19th February 2013 at 1.41 AM

Ahoj Radime nejsem organizátor, ale K100 chodím už dlouhá léta. Vždy večer před startem při výkladu tratě organizátor říká přehled povolených zkratek.
Je jich celkem hodně a když to pořadatel povolí tak tam většina lidí chodí. To se týká i zkratky u boudy Mír. Původně tou pěšinkou vedla i oficiální značka.

U toho seběhu do Lánova máš pravdu je to tam takové zvláštní. Přímím směrem by to asi bylo pro obyčejné turisty příliš prudké a tak to značkaři označili takto dokola.  Smajlík
Jirka - 19th February 2013 at 1.16 PM

Jestli tedy, Radime, s dovolením, ještě mohu já - pravdou je, že to posuzuji spíše z mého pohledu dálkového chodce než ultramaratonce. I když jsem s potěšením zjistil, že i já se díky zařazení K100 do kvalifikace pro UTMB vyskytuji v mezinárodních ultramaratonských statistikách. Smajlík  
Nicméně si stále myslím (ale nevím, zda je to onen důvod, proč se tam trasa klikatí), že existují i takové věci, jako ochrana přírody a v místě, kde lesem po spádnici jde (běží, brzdí, padá) a tím nutně zanechá své stopy několik desítek (stovek) lidí , pak hrozí eroze….  A v tom případě, taktéž ve vší úctě, mne nějaký ultramaraton vůbec nezajímá…
Jiri Ransdorf - 16th April 2013 at 11.32 AM

Radime - mluvíš mi z duše. Myslel jsem, že je to těma kilákama v nohách, ale asi to byly spíš promile značkaře!Smajlík
Jiří Ransdorf - 16th April 2013 at 11.34 AM

Radime, naprostá pravda. Myslel jsem, že jsou to kiláky v mých nohách, ale asi to byly spíš promile značkaře - šílenej kus trati!!!Smajlík
Petr - 7th February 2013 at 7.51 AM

přeji všem krásný den, kdy že to bude otevřená registrace už se nějak nemužu dočkat :-)
Petr - 27th June 2012 at 5.32 PM

Na startu jsme vyplňovali spolu data narození a pak se společně vyfotili. Červený rtiko, černé kraťasy, červené brýle, černé krátké vlasy a kolo kellys. Jestli chceš fotku, napiš svůj mejl na sms 739240472Smajlík Moc nám to sluší...
Olaf - 26th June 2012 at 11.11 PM

Pěkná reportáž od Jonnyho.
http://bn100.webnode.sk/news/...ovka/
Olaf - 24th June 2012 at 10.05 PM

Krakonošova stovka 2012 v mezinárodních ultramaratonských tabulkách DUV:
http://statistik.d-u-v.org/getre...13270
Pavel Wehrberger - 24th June 2012 at 11.34 AM

Chtěl bych poděkovat všem pořadatelům, dobrovolníkům, majitelům zařízení kde byly kontroly. Je hezké poznat podnikatele z hřebenů Krkonoš i z té lepší stránky. Tímto se omlouvám kontrole v Harrachově a na Lužické boudě, že jsem tam nepustil ani korunu, vše napravím o letošní dovolené. Šel jsem prvně a byl to pro mě životní zážitek, bez nadsázky!!! Díky a zase za rok.
Olaf - 21st June 2012 at 7.54 PM

Také děkuji pořadatelům za letošní akci. Omlouvám se za pozdní příchod, tropické peklo mě zmohlo. :-))

Nápor účastníků jste zvládli nad očekávání dobře. Nejvíce mě překvapila nově umístěná kontrola v Harrachově. Skvělé místo. No a hlavně následná nová varianta trasy přímo kolem Mumlavského vodopádu. Mnohem lepší než ta asfaltka po druhém břehu.  

Tak zase za rok ahoj.Smajlík

Jo a kdyby se někomu chtělo. Tak 27.7.2012 organizujeme stovku Týnišťské Šlápoty http://dalkovepochody.cz/tsodkd.htm přes Kralický Sněžník a Orlické hory. Dají se tam získat další potřebné kvalifikační body na UTMB.
Kotec - 22nd June 2012 at 11.08 AM

Máš dorazit před desátou dopoledne jako já... Smajlík Ale vážně, chci také poděkovat za skvělou akci a také pogratulovat všem, kteří dorazili do cíle i v tom děsném horku... myslím, že jste podali větší výkon než my, kteří jsme se horku vyhnuli (já aspoň bych to přes den prostě asi nedal).
Jarda - 21st June 2012 at 3.24 PM

Nechci rejpat, ale pořád mi chybí ve výsledcích cca 100 lidí - Kde jsou? dočkáme se někdy vůbec kompletních výsledků? Myslím, že si to zasloužíme ...
Martin - 21st June 2012 at 5.42 PM

Jardo jestli to nebude tím že těch 100 lidí prostě nedošlo do cíle a tak nemohou být ve výsledcích.
Luboš - 21st June 2012 at 6.48 AM

krásná akce to bylaSmajlík, velké díky všem pořadatelům!!!

TOPlist