Talk about Krakonošova stovka

Add new comment:

Your name:
E-mail: not required - for notification of responses to your post
Text:
Insert smiley:
Type code:
 

Comments:

Standa - 27th September 2022 at 8.06 PM

Velice děkuji Všem pořadatelům a dobrovolníkům za krásný závodní pochod.  Šel i běžel jsem 55ku byl to můj první tak dlouhý počin.  A doufám, že pořadatele neodradí některé hloupé a nesmyslné námitky.  Ještě jednou díky a za rok snad na viděnou.
Martin - 30th September 2022 at 7.09 AM

Pořadatelé jsou za ty léta zvyklí, neboj.... Příští rok to bude zase, opět super!
Milan - 5th October 2022 at 8.07 PM

Tak byly ročníky, kdy se to pořadatelům možná povedlo trochu méně...Nicméně letos to byla hitparáda - alespoň za mě. Maximálně mi vyhovoval podzimní termín, občerstvovačka v Harrachově luxus, na Labské paráda, na Luční dobré, v Úpě skvělé a v cíli vynikající! Jo a ještě jsem zapomněl na tu u Dívčí lávky, tam mě skvěle občerstvil Krakonoš 12...:-) K chybějícím medailím se nevyjadřuji, mně jde hlavně o zážitek a ten byl letos špicový. Příští rok určitě přijedu zase!
Robo Fifik - 27th September 2022 at 2.21 PM

Ahojte všem. Blahopřeji každému, kdo se k účasti rozhodl, jestli závod dokončil nebo ne. Byl to můj první závod nad sto km. Takže očekávání jsem měl jenom k dokončení ve zdraví. Za mě žádná kritika, k100 jsem si užil s přáteli, se kterými jsem to běhal..a vlastně i kvůli nim píšu. Někdo v diskusi psal , že medaile dostalo prvních 100 lidí v pořadí. No nevím. Totální blud. Na sto procent vím, že 95 a 96 v umístnění medaili nedostalo s tím ,že slečny řekli, že jsou jenom pro prvních sto. Takže tímto prosím o nápravu nebo omluvu těm dvěma. Pak budu spokojen se vším.
Každému přeji hodně km ve zdraví
váš Robert
Michal - 26th September 2022 at 7.24 PM

Také bych chtěl pořadatelům poděkovat za parádní akci. Za mě pěkně zorganizováno, Michal.
Účastník - 26th September 2022 at 12.19 PM

Šel jsem K100 poprvé, takže to shrnu dle pocitů a toho jak je to jinde.

1) 2 úseky na trase jsou vážně za trest - z Dvoraček na Harrachov a potom z Harrachova na Krakonošovu snídani - vše je po asfaltu, je to dlouhý, táhlý, nekonečný, nudný a ještě za tmy. To samé potom posledních asi 20km. Jakmile se přeleze ten kopec po Úpě, tak opět skoro celé cyklo trasa až do Strážného. Po trase nic moc není a opět skoro stále asfalt. Nějak si Krakonošovu trasu představuju jinak.

2) Občerstvení velmi špatné. Pití ještě budiž, pokud se doplňuje a nedojde, ale co jídlo? Jako nezlobte se na mě, ale mít možnost se najíst (i když jen pečivo) asi 3x za celý závod a na Luční dostat suchý rohlík a čaj jako poslední jídlo (do cíle je to stále asi 40km). A vědět, že mě čeká jen polévka v Úpě a jedna malá kofola je vážně otřesný. Platíme takový peníze a posledních 35km mám hlad.

3) Cena. Fakt vysoká. Musím říct, že tohle byl nejhorší závod s poměrem cena/výkon. Za 1200,- si představuju trochu jiný servis. Aspoň na každé druhé občerstvovačce jídlo a ideálně i ovoce. Kde není limit kolik toho sním. Přijde mi, že organizátoři tohle nikdy nešli, ale pečivo opravdu tak energicky vydatné není a ionťák není všechno.

4) Časový limit 24h je ještě OK, ale víc mi vadí, že všichni nejsou měřeni stejným metrem. Jak je možné, že medaili dostane jen prvních 100? Nezažil jsem pochod/závod, kde je to řešený jako tady.

5) Datum a čas. Konec září je prostě pozdě. Nejpozdější termín by měl být první týden v září. Letos pomalu hrozilo, že bude sníh a vzhledem k tomu, že se chodí po hřebenu, tak nikomu se moc nechce chodit po mokrých a namrzlých kamenech. Co se času týče, tak zvážit pozdější start. Třeba od 22:00. Ta noc je už dlouhá a není cílem to jít celé po tmě. navíc běžci z toho nic moc nemají.

6) Skupiny a limit účastníků. Nevím, proč děláte skupiny. Časový rozestup 15min je na nic. Během 10-20km se to stejně namixuje. A limit jen 500 mi přijde málo. Chápu, že jde o CHKO, ale celá trasa vede po barvě a jestli za den tam projde tisíce lidí, tak je nějaká tisícovka za rok nezabije ne? :-) Klidně bych dal limit aspoň na 1000.

7) Zkuste prosím do budoucna zvážit tuto trasu - https://mapy.cz/s/kolahunuza
Vede aspoň skutečnými Krkonošemi a ne stále jen po cyklo/asfalt. Je sice lehce náročnější, ale závod se koná v horách, takže s tím každý musí počítat.

Příště opravdu nevím, jestli se mi chce. Ty podmínky s občerstvovačkami mě dost zarazily. Navíc za tuhle cenu. Tu cenu bych překousl, ale musí být zbytek opravdu dobře zajíštěný. A ideálně i upravit trasu. Když to vezmu průměrem, tak mi přišlo, že takových 40% trasy byl jen asfalt/cyklo.

Díky za jakoukoli reakci.
Alexandr Filip - 26th September 2022 at 1.01 PM

Tak za mě většina věcí v pohodě - tolik toho asfaltu zase nebylo, i když ta tebou navržená trasa taky vypadá dobře.
Start v osm mi taky vyhovuje. Když začíná stovka o půlnoci tak člověk spotřebuje spoustu energie jen čekáním na start, takže sem rád, že aspoň někde se začíná včas:-)
Na druhou stranu taky mě letos zarazila absolutní nepřítomnost ovoce - přitom minulý rok někde bylo myslim. Když jsem nechtěl polívku - která dost zdržuje - tak jsem se musel spolehnout na vlastní zásoby. Takže kdyby byly příště na občerstvovačkách banány, vůbec bych se nezlobil...
zklamany ucastnik - 26th September 2022 at 2.55 PM

Naprosto souhlasim s Ucastnikem. Podobnych akci se zucastnuji asi patym rokem a tato akce byla absolutne nejhorsi jakou jsem zazil. Jeden suchy rohlik na osobu na obcerstvovacce, medaile jen pro nekoho, silene zvolena trasa (asi milovnikem asfaltu),3 mesicni nekomunikace pred startem atd.
Doporucuji organizatorum zajit se podivat na podobne akce (napr B7, Behej lesy) a pak se teprve rozhodnout, jestli chci/muzu podobnou akci zorganizovat.
Jiz ted vim,ze K 100 nikdy vice Smajlík
Jirka - 26th September 2022 at 8.20 PM

No tak příště nechoď. Ani nevíš, kde jsi byl. V CHKO určitě ne.
Honza - 28th September 2022 at 8.19 PM

V podstatě s tímto souhlasím. Původní červnový termín K100 byl tradiční a rozhodně lepší. Kratší a teplejší noc byla citelnou výhodou. A trasa přes Harrachov je opravdu nuda. Navíc se dříve chodilo od Špindlerovky i polskou stranou okolo krásných ledovcových jezer. Kde jsem se těšil na kávu s výbornými sušenkami. S tímto pozdním termínem jsem se nesžil, je zima a z Krkonoš není nic vidět.Smajlík  
Spokojený účastník - 29th September 2022 at 9.05 AM

Ahoj. Já předně děkuji organizátorům a dobrovolníkům za realizaci akce. Z mého pohledu bylo splněno, co bylo slíbeno a konkrétně s rohlíkem na Luční, polévkou v Úpě, asfaltem, skupinovým startem... nemám žádný problém.  
Díky a ať se daří. D
Marek - 25th September 2022 at 7.30 PM

Díky pořadatelům za parádně zorganizovanou akci. Příští rok by bylo super, kdyby se podařilo přilákat i nějakého dobrovolníka s kleštičkami ke Slezskému domu, aby někteří účastníci nemuseli na předcházejícím rozcestí neúspěšně odolávat pokušení...
Tak SPORTU ZDAR a zase za rok!
Martin - 25th September 2022 at 7.39 PM

Krásně napsáno.... SmajlíkSmajlíkSmajlík
Pavel - 25th September 2022 at 9.04 PM

Můžu poprosit o vysvětlení? Kde se to dalo zkratit, kdyz byla kontrola na Lucni?
Pavel - 25th September 2022 at 9.44 PM

...uz jsem to pochopil, bavite se o 50km trase. A tam to je fakt podivny, bez kontroly u Slezskyho domu...
Jirka Jelínek - 25th September 2022 at 10.19 PM

...jj přesně tento úsek, mám konkrétně podezření na účastníka, který dokončil jako třetí v pořadí, neboť si vůbec nepamatuji, že by mě v úseku od Lužické (kdy měl 11 minut ztrátu) k Luční (kdy dle údajů z kontrol byl najednou cca minutu předemnou) předbíhal .... Ale když nejde o život, tak ....Smajlík
Chodec - 24th September 2022 at 9.35 PM

Ahoj,
chtěl bych poděkovat Všem pořadatelům za Super mapu K100 v mapy.cz.
Občerstvení v závodě i po.
Počasí, také vyšlo.
Lenka - 24th September 2022 at 6.59 PM

Dobrý den, byli jsme zklamáni v cíli letošní Krakonošovi 100. Medaile obdrželo pouze prvních 100 závodníků, kteří šli 100km. Myslím, že medaile si zaslouží všichni, za to úsilí, které do toho vynaložili a dali do toho kus sebe. Děkuji předem za vaše vyjádření. Přeji hezký den. Lenka
Martin - 24th September 2022 at 8.16 PM

Já šel jen 50.... Medaile byla pro prvních 50 v kategorii. Nedostal jsem ji, ale ten krásný pocit a zážitek stejně nenahradí žádná jiná odměna, než tu co si člověk odnese v sobě....
Soňa - 24th September 2022 at 9.29 PM

Dobrý večer, máme stejné zklamání. Naprosto souhlasíme, že medaili si zaslouží každý, kdo závod dokončí. Vždyť by pro účastníky stačily třeba dřevěné, vypalované, třeba s logem závodu. Takové, jako máme z B7. Je to přeci jen památka, která spolu se zážitky a překonáním sebe sama, je nenahraditelná. Hezký večer a děkuji za zamyšlení.
Boja - 23rd September 2022 at 4.04 PM

Ahoj kdyby měl někdo zajem tak prodám startovné na K100
tel. 737381271
Tomáš - 23rd September 2022 at 10.28 AM

Ahoj, jdu si pro radu zkušenějších.
Ptám se hlavně chodců, jaké oblečení si berete na sebe a co s sebou? Očekávám v noci teploty těsněnad nulou ale nechci toho tahat zbytečně moc.
Pavel - 23rd September 2022 at 12.03 PM

Hlavně vrstvit, funkční nebo Merino dolu, neprofoukavý nahoru. Já mám většinou triko s dlouhym, přes to triko s krátkym (oboje alespoň částečně Merino), v batohu goretex větrovku a pro jistotu (jsou to prostě hory) ještě péřovou vestu. Jedno triko na převlečení a dvoje ponožky (jedny teplý, druhý tenký). Určitě mít alu fólii, v případě krize se dá dát pod triko jako izolant. Kalhoty podle chuti, mám zateplený leginy. Ale hodně záleží na čase, v jakym to chcete dát - ono přes den má bejt teplejc, ale jen o pár stupňů a vyčerpaný organismus zimu snáší hůř... Základem je bejt v pohybu, raději pomalejc a vytrvale než rychle a s přestávkama.

Ať to šlapeSmajlík
Vláďa - 23rd September 2022 at 3.10 PM

Já sice jdu K100 poprvé, ale beru si to, co mi funguje do hor na treky. Beru si na sebe kraťasy (a případně návleky na lýtka, které taky trochu zahřejí). Na sebe merino triko s krátkým a čelenku (večer ještě bude teplo na prvním kopci). Do batohu mikinu, Hardshell bundu, 2x merino triko (taky s krátkým), outdoorové kalhoty (kdyby byla zima), ponožky a trenky. S sebou si beru i lékárničku, kde mám alu fólii a ještě podobnou věc igelitovou věc - to kdyby bylo nejhůř. Do batohu jsem si přihodil ještě jednu alu, kdyby byla moc velká zima, nebo kdyby nějaký jiný účastník na tom byl špatně. Ale nevím, zda to můžu doporučit, batoh je poměrně těžký (což osobně mi zas tak nevadí, když nepoběžím a jsem relativně zvyklý nosit batoh, ale chápu, že to není pro každého).
Blanka Jonášová - 23rd September 2022 at 8.56 AM

Prodám registraci na K100, tel.602511408.

TOPlist